Yıldız Holding’den vefa örneği

29.12.2016
Yıldız Holding’den vefa örneği.jpg
  • Yıldız Holding’in tüm bilişim hizmetlerini yapan IT Genel Merkezi’nin yeni yerleşkesi, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, MÜSİAD Başkanı Nail Opak, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren gibi isimlerin katılımıyla gerçekleştirilen törenle açıldı

Yerleşkeye, güzel bir vefa örneği olarak, kariyerinin 30 yılından fazlasını Ülker’de geçiren Datateknik’in kurucu ortaklarından Nazım Özdemir’in adı verildi. Murat Ülker açılış sırasında yaptığı konuşmada bilişim dünyasına dair ilk anılarını da anlattı ve şöyle devam etti: “Nazım Özdemir’in Ülker ile tanışması 1980’li yıllardır. O zamanlar ben Boğaziçi Üniversitesi’ndeydim. Bizim okulda bir tane bilgisayar vardı ama oda kadar büyüktü. Zaten kimse de bilmezdi. Biz Nazım Bey ile bilgisayarın nasıl kullanılacağı konusunda çok çalıştık. Şimdi sizin kullandığınız PC’lerle de ilk kez San Francisco’da Stanford Araştırma Enstitüsü’nde tanıştım. O zaman bir profesör geldi bana dedi ki PC’ler icat edildi, gördün mü? Ben de görmedim dedim. Dolabı açtı, PC’yi çalıştırdı. İşte bu dedi. Sonra PC’yi kapatıp, dolaba geri kaldırdı. Şimdi zaman çok değişti” dedi.

Zorlu iş görüşmesi

Nazım Özdemir ise, “Ben çok enteresan bir şekilde girdim Ülker’e. Kamu kurumunda birlikte çalıştığım bir arkadaşım Ülker bilişime eleman arıyor diye bana haber verdi. Ankara’da enteresan bir iş görüşmesi yaptım. Çok yüksek bir ücret istedim. Sert bir karşılık aldım ama yine de iki ay deneme süresi olmak şartıyla işe başladım” dedi. Sonrasında işi öğrendik. Beş yıl kadar Ankara’da canla başla çalıştım. Sonra İstanbul’a gelip, tüm IT işinin başına geçmemi istediler. Sonrasında IT birimini ayrı bir şirket haline getirip genel müdür oldum” diye devam etti.

Create AccountLog In Your Account