Doğtaş 17 haftada 17 mağaza açacak

27.12.2016
1482824814_Do__ta___Kelebek_Mobilya_Genel_M__d__r___Ersin_Serbes__2_.jpg
  • Önümüzdeki 4 ay içinde 17 mağaza açmayı planlayan Doğtaş’ın Genel Müdürü Ersin Serbes, 2017 yılında yurt içi ve yurt dışında 44 yeni satış noktası daha açacaklarını ifade etti

Mobilya sektörünün takip edilen öncü markası Doğtaş, 2017 yılına da iddialı giriyor. 2016 yılını sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme ile kapatmaya hazırlanan Doğtaş, yurt içi ve yurt dışında yer alan 195 satış noktasına, 2017 sonuna kadar 44 mağaza daha eklemeyi planlıyor.

2017 yılında perakende sektörüne odaklanacaklarını belirten Doğtaş Genel Müdürü Ersin Serbes, “Perakende sektörü dinamikleri ile yürüyen bir şirket olarak; bayi yapılanmamız, CRM yapımız, satış sonrası destek ekibimize kadar uzanan her iş sürecimizi bir perakendeci gözüyle ele alıyoruz. Sektörün dinamiklerini tutacağız, Doğtaş markamızla, güçlü iş ortaklarımızla ve bin 300’ün üzerinde çalışanımızla, dünyanın birçok noktasındayız. 32 ülkeye ihracat yapıyoruz ve 2017 yılında da ihracat miktarını artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Hedef yurt dışı

Doğtaş’ın ihracata ağırlık vereceğini ve yurtdışında da mağazalaşma için çalıştıklarını kaydeden Ersin Serbes, Doğtaş’ın Turquality’de ikinci dönemini yaşadığını belirtti. “Sektörde bu desteği alan birkaç firmadan biriyiz.” diyen Serbes, şu bilgileri verdi: “Desteğin sağladığı avantajlardan yararlanarak büyümemizi sürdüreceğiz. Doğtaş bugün AB’nin birçok ülkesinde, Kuzey Afrika, Kafkaslar ve Orta Doğu’da ciddi anlamda yapılanmış durumda. Şu an yurt dışında 50 mağazamız bulunuyor. Bu yıl Orta Doğu ve Avrupa’daki yatırımlarımıza yoğunlaştık, Kerkük ve Medine’de 2’nci Londra’da ise 5’inci Doğtaş mağazamızı hizmete açtık. Şu an toplam 50 olan yurt dışı mağaza sayımızı açacağımız yeni mağazalarla artıracağız. Bu ay Gürcistan’daki ilk Doğtaş mağazamızı da açtık. 2017’de yurt dışında 12 yeni satış noktası daha açmayı planlıyoruz. Hırvatistan, İran, Lübnan, Yunanistan, Fas, Umman, Almanya, Bosna, S. Arabistan, Sırbistan, Türkmenistan, İngiltere’de yeni satış noktaları açacağız.” dedi.

Create AccountLog In Your Account