Torku’dan yeni bir ürün

27.12.2016
Torku’dan yeni bir ürün.JPG
  • Torku ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Başarılı marka üzüm suyu ve sirkenin ardından Elma Suyu üretimine başladı

Konya Şeker’in başarılı markası Torku, raflardaki yerini güçlendirmeye devam ediyor. Markasına eklediği her ürünle çiftçinin gücüne güç katan ve emeğinin ziyan olmasına izin vermeyen marka bölgede üretilen elmanın katma değerli ürün olması için elma suyu üretme kararı aldı. Torku Meyve Suyu, Sirke ve Pekmez Üretim Tesisi, geçtiğimiz aylarda üretime başladı. Tesis, 106 bin metrekarelik açık ve 20 bin metrekarelik kapalı alana inşa edildi. Entegre Tesis mantığı ile dizayn edilen tesis, kurulduğu bölgenin yanı sıra Konya’nın dört bir tarafında meyvecilikteki gelişim ve büyümeye paralel bir şekilde üretim kapasitesini ve nihai ürün ile ürün işleme çeşitliliğini arttıracak şekilde projelendirildi.

İlk etapta Üzüm Suyu ve Üzüm Sirkesinin üretildiği tesiste şimdi de Elma Suyu üretimi yapılıyor. Hammaddeye erişimde lojistik maliyetlerini en aza düşürecek lokasyona sahip Torosların tam merkezinde inşa edilen Torku Meyve Suyu, Sirke ve Pekmez Üretim Tesisi, Bozkır’ın yanı sıra Hadim, Taşkent, Yalıhüyük, Ahırlı, Beyşehir, Karaman, Başyayla, Sarıveliler, Ermenek ve Güneyyurt ile bu bölgedeki kasaba, köy ve mahallelerde üretilen üzüm, elma gibi ürünleri işliyor.

Create AccountLog In Your Account