Türkiye’yi çalkalayan olaya Watsons yanıt verdi

09.12.2016
watsons.jpg
  • 2 gündür Türkiye’nin gündeminde olan mağazada çıplak arama iddiasının muhatabı Watsons, konuyla ilgili bir açıklama yaptı

Türkiye, 2 gündür genç bir kadının mağazada çıplak aranması iddiasıyla çalkalanıyor. İddiaya göre mağaza yetkilileri ve AVM güvenlikleri, genç bir kadını ruj çalma iddiasıyla uygunsuz şekilde aradı. Konunun muhatabı Watsons ise olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“İstanbul Eyüp’teki bir alışveriş merkezinde bulunan mağazamızda bir genç kızın maruz kaldığı durumdan dolayı üzüntümüzü kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

Her ne sebeple ve kim tarafından yapılmış olursa olsun mağazamızda yaşanan olay bizim için kabul edilemezdir. Bu davranışa maruz kalan genç kızdan, ailesinden ve ayrıca tüm kamuoyundan özür dileriz.

Bu talihsiz olaya neden olan ve alışveriş merkezi güvenlik görevlilerinin davranışını engellemeyerek üzerine düşen görevi yerine getirmeyen personelimizin şirketimizle ilişiği kesilmiştir. Ayrıca, kurum olarak, bundan sonraki süreçte benzer bir olayın yaşanmaması için en üst seviyedeki önlemleri aldığımızı bildiririz.

Kamuoyunun bu konuda gösterdiği hassasiyeti içtenlikle paylaştığımızı belirtir, bir kez daha genç kızımızdan, ailesinden ve kamuoyundan özür dileriz.

Saygılarımızla,

Watsons”

Create AccountLog In Your Account