Biz Cevahir Haliç AVM Erdoğan'ın katılımıyla açıldı

05.12.2016
Biz Cevahir Haliç AVM Erdoğan'ın katılımıyla açıldı.jpg
  • Alibeyköy ve Eyüp bölgesine katma değer yaratacak ve yeni yatırımları teşvik edecek Biz Cevahir Haliç AVM, 03 Aralık Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla kapılarını açtı

Alibeyköy ve Eyüp bölgesinin yeni çekim merkezi Biz Cevahir Haliç AVM, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrif ettiği ve yoğun ilgi gören bir törenle 03 Aralık Cumartesi günü hizmete girdi. Bulunduğu bölgede katma değer ve istihdam yaratmanın yanı sıra, önümüzdeki dönemde bölgeye yapılması planlanan yatırımları da hızlandıracak alışveriş merkezi, toplamda 1000 kişiye iş imkânı sağlayacak.

Biz Cevahir Yönetim Kurulu Başkanı ve Cevahir Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayşe Cevahir’in ev sahipliği yaptığı açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi: “Biz Cevahir Haliç AVM'nin ilçemize hayırlı olmasını ve bereket getirmesini diliyorum. Biz Cevahir Haliç AVM'nin mağazaları ve sosyal alanları ile ailelerin, çocukların ve gençlerin keyifle vakit geçireceği, kısa sürede bölgenin cazibe merkezi haline gelecek bir yer olacağına inanıyorum. 175 milyon TL yatırım ile yapılmış, modern mimarinin bir örneği olan bu alışveriş merkezinin ziyaretçilerine, içerisine gün ışığının girdiği ferah ve rahat bir ortam sunmasını son derece kıymetli buluyorum.”

Cumhurbaşkanından kira çağrısı

AVM’lerde mağaza kiralamalarının Türk Lirası üzerinden gerçekleştirilmesi çağrısını yineleyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Başta Ayşe Cevahir olmak üzere Cevahir ailesine kiralamaların Türk Lirası üzerinden yapılması çağrısına kulak verdikleri için teşekkür ediyorum. Biz Cevahir Haliç AVM'nin tüm sektöre örnek olmasını diliyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra törene bakanlar, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Ayşe Cevahir: Kiralamalar TL üzerinden yapıldı

Bu yatırımı kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştirdiklerini belirten Ayşe Cevahir, şunları söyledi: “Alışveriş merkezimizde kiralamaların tümü, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da hassasiyetle üzerinde durduğu üzere, milli paramız olan Türk Lirası ile gerçekleşti. Ekonomimize geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da güvenmeye devam edeceğiz.” Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediyesini takdim eden Ayşe Cevahir, katılımcılarla birlikte açılış kurdelesini kesti.

Create AccountLog In Your Account