Koç’tan Dubai atağı

25.11.2016
Koç'tan Dubai atağı.jpg
  • Yurtdışında büyüyerek küresel marka olma yolunda ilerleyen Divan’ın ikinci durağı Dubai oldu

Koç Holding’in mimarı merhum Vehbi Koç’un kurduğu Divan, yurtdışında büyüyerek küresel marka olma yolunda önemli adımlar atıyor. Geçen yıl Katar’ın başkenti Doha’da ilk şubesini açan Divan’ın ikinci durağı ise bölgenin finans merkezi Dubai oldu. Dünya Gazetesi’nden Kerim Ülker’in yaptığı habere göre, Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’nın bitişiğindeki 1.200’den fazla mağazanın yer aldığı Dubai Mall’un yeni konuğu olan Divan, sessiz sedasız bir açılışla hizmete girdi. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi unvanına sahip Dubai Mall’daki açılışa Ortadoğu’nun en büyük perakendecilerinden Abu Issa Holding CEO’su Fawaz Idrissi ve Başkan Yardımcısı Nabil Abu Issa ile Divan Group CEO’su Richard Applebaum katıldı.

272 markayı yönetiyor

Açılışa katılan Abu Issa Holding yöneticileri, Divan’ın bölgedeki eli ayağı konumunda. 4 binden fazla çalışanı bulunan, aralarında Bugatti, Blue Salon gibi farklı alanlarda 272 markayı barındıran Abu Issa Holding, Divan’ın Körfez’deki iş ortağı. Doha’daki yatırımda da Abu Issa ailesi var. Türkiye Abu Issa ailesini yeni yeni tanımaya başladı. Bu yıl Mosafer, Cole Haan ve Aigner’i Türkiye’ye getiren Abu Issa, Zorlu Tekstil, Ülker ve Kent ürünlerinin de Katar’da distribütörlüğünü üstlendi.

Seyahat markası Mosafer’in ilk şubesinin mayısta Zorlu Center’da açan Abu Issa Holding, Alman çanta ve aksesuar markası Aigner’i İstanbul’a getirdi. Aigner, Akasya’da ve Raffles Otel’de 2 şube açarken, ABD’li ayakkabı markası Cole Haan’ın ilk mağazası için Kanyon’u gözüne kestirdi.

Create AccountLog In Your Account