“Mağaza sayımızı 2018 yılı sonuna kadar 900’e çıkaracağız”

24.11.2016
“Mağaza sayımızı 2018 yılı sonuna kadar 900’e çıkaracağız”.jpg
  • Yerli üreticilerle işbirliği yaparak bazı ürünlerinin montajını Türkiye’de yapmaya başlayan Samsung, mağazayatırımlarını da artırıyor

Bu yıl 130 mağaza açarak, toplamda 300 mağazaya ulaştıklarını ifade eden Samsung Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Mert Gürsoy, “Mağaza sayımızı 2018 yılı sonuna kadar 900’e çıkaracağız” dedi. Türkiye‘nin geleceğine inandıklarını belirten Gürsoy, “10 yıldır televizyon kategorisinde lider olan Samsung dünyada yüzde 33 pazar payına sahip. Türkiye’de yüzde 23 pazar payını yüzde 33’e taşıyarak liderliğimizi pekiştireceğiz” dedi.

Yerel üreticilerle işbirliği yaparak bazı Samsung ürünlerinin montajını Türkiye’de yaptıklarını dile getiren Gürsoy, şunları söyledi: “TV ve ankastre ürünlerinde işbirliklerimiz başladı. Samsung’un Türkiye’ye yatırımı hızlanıyor. Başka ürün gruplarında Samsung kalitesini ve Ar-Ge yapısını korumak şartıyla yerel üreticilerle işbirliklerimizi geliştireceğiz. Kalite tamamen Samsung tarafından denetleniyor. Sonuçta global bir markayız aynı kalitede ürünleri çıkarıyoruz.”

Create AccountLog In Your Account