Koton Kurucu Ortağı Gülten Yılmaz “Sürdürülebilir modayı uygulayabilmek için ‘Design Lab’ı kurduk”

24.11.2016
Koton Kurucu Ortağı Gülten Yılmaz “Sürdürülebilir modayı uygulayabilmek için ‘Design Lab’ı kurduk”.jpg
  • Bu yıl 23- 24 Kasım tarihlerinde 16’ncısı düzenlenen Perakende Günleri, ikinci gününde Koton Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz söz aldı

“Yenilikçi özgür çalışma ortamı moda perakendesi için çok önemli, Koton’un kendine has moda dili var, moda tarzı var. Sürdürülebilir modayı uygulayabilmek için ‘Design Lab’ı kurduk. Burası bir fikir atölyesi gibi. Misyonumuz olan kişiselleştirilmiş moda ile insanların hayatına tarz ve yaşam biçimi katmayı burada gerçekleştirebiliyoruz. Son 4 yıldır AVM’lerde yapılan ankette, en beğenilen kadın markası olduk, en beğenilen erkek markasında ilk 3’e girdik, çocuk markamızda gelişiyor.”

Perakendeyi değiştiren trendler konusuna değinen Koton Kreatif Direktörü Isham Sardouk ise şöyle konuştu: Verimlilik, hız ve çeviklik en önemli 3 olgu sektörde. Artık fiziksel ve dijital bir araya gelecek, fijital diyeceğiz ona. Artık hem fiziksel hem dijital olarak iş yapmak maliyetli olacak. Z nesli böyle bir tüketim anlayışına sahip olacak. Teknoloji bize esneklik sağladı, anlayışımız, bakış açılarımız da daha esnek hale geliyor. Gelecekte akışkanlık olacak, ayrımlar ortadan kalkacak.”

 

Create AccountLog In Your Account