LC Waikiki ile İTÜ Eğitim ve Akademik İşbirliği Protokolü imzaladı

24.11.2016
LCW.jpg
  • Türkiye'nin lider moda perakende firması LC Waikiki, İstanbul Teknik Üniversitesi ile uzun yıllara dayanan ortak çalışmalarını, imzalanan “Eğitim ve Akademik İşbirliği Protokolü” ile bir adım daha ileriye taşıdı

Hazır giyim ve perakende sektörü kilit pozisyon çalışanlarının gelişimine yönelik profesyonel eğitimlerin tasarlanması, uygulanması ve sertifikasyon koşullarının oluşturulması amacıyla LC Waikiki ve İTÜ arasında Eğitim ve Akademik İşbirliği Protokolü imzalandı. İTÜ Rektörlüğü’nde gerçekleştirilen törende protokole, LC Waikiki adına Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Savcı Tandar, İTÜ adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Aydın imza attı. İmza törenine; İTÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Emel Önder Karaoğlu, İTÜ – FIT Moda Tasarımı Program Koordinatörü Prof. Dr. Cevza Candan, LC Waikiki Kurumsal Akademi Teknik Eğitim ve Gelişim Müdürü Sedat Sezer ile LC Waikiki Kurumsal Akademi Buying Eğitim ve Gelişim Uzmanı Burcu Güven de katıldı.

Protokolde proje, yüksek lisans ve doktora tezleri, bitirme tasarım projeleri gibi sektör odaklı ortak akademik çalışmaların planlanması ve uygulanması bulunuyor. Bunun yanı sıra ortak projeler ve araştırma – geliştirmeye yönelik çalışmalar yoluyla sektörel bilginin ilerlemesi ve yaygınlaşmasına yönelik bilimsel faaliyetlerde bulunulması ve ulusal/uluslararası bildiri, makale, kitap gibi yayınların hazırlanması da işbirliği kapsamında üzerinde çalışılacak konular arasında yer alıyor.

Törende konuşan İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Aydın, üniversite-sanayi işbirliklerinin önemine dikkat çekerek, gerek üniversitelerin gelişimi gerekse ülke kalkınmasının sürdürülebilirliği için akademik ve endüstriyel çalışmaların birbirini tamamlar nitelikte olması gerektiğini belirtti. Aydın, dünyanın en köklü üniversiteleri arasında yer alan ve yükseköğretimde 243 yıllık başarılarla dolu geçmişi ile kendisi de bir marka olan İTÜ’nün, işbirliği anlaşmalarına hassasiyetle yaklaştığını; sürdürülebilir, gerçekçi ve başarılı adımlar atmaya olanak sağlayacak önemli markalarla çalışmayı tercih ettiğini belirtti. Aydın: “Bu açıdan da Türkiye ve dünya pazarında prestijli bir konuma sahip LC Waikiki ile birlikte yürüteceğimiz çalışma ve projelerin yeni değerler üreteceğine, sürdürülebilir üniversite-sanayi işbirlikleri bağlamında öncü bir rol üstlenerek yeniliklere kapılar açacağına yürekten inanıyoruz” diyerek iki kurum arasında imzalanan protokolün önemini vurguladı.

İmza töreninde LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Savcı Tandar; kurumların bilim ve akademi çevreleriyle yakın temasta olmasının, birlikte ortak projeler üzerinde çalışmasının önemini vurguladı ve LC Waikiki olarak farklı alanlarda, pek çok eğitim kurumu ve üniversite ile çalışmakta olduklarını belirtti.

Create AccountLog In Your Account