TAB Gıda'da franchise fırsatları

18.11.2016
TAB Gıda'da franchise fırsatları.jpg
  • Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri TAB Gıda, franchise restoran zincirine her geçen gün yeni bir halka daha ekliyor. TAB Gıda çatısı altında hizmet veren Burger King®, Popeyes®, Sbarro®, Arby’s® ve Usta Dönerci® markalarında yatırımcılarına anahtar teslim işletme fırsatı sunuluyor. TAB Gıda’nın üretim gücü, uygun ürün fiyat avantajı ve marka gücünü arkasına alan yatırımcılar, karlı bir yatırım imkanına sahip oluyor.

Türkiye’de bine yakın restoranı ve 22 yıllık tecrübesiyle hızlı servis restoran zinciri TAB Gıda, kurduğu franchise sistemi ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. TAB Gıda, çatısı altında hizmet veren Burger King®, Popeyes®, Sbarro®, Arby’s® ve Usta Dönerci® markalarında yatırımcılarına anahtar teslim işletme seçeneği sunuyor. Burger King®, Türkiye’de 200’den fazlası franchise olmak üzere 600’den fazla restoranla hizmet verirken, Popeyes®’ın 150’den fazla restoranı bulunuyor. 90’a yakın Sbarro®, 50’den fazla Arby’s® ve 50’den fazla Usta Dönerci® restoranı bulunan TAB Gıda yatırımcılarına sunduğu avantajlı franchise fırsatlarıyla sektöre yön veriyor.

TAB Gıda Finans ve Franchise Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Çetinkaya, franchise sistemleriyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “TAB Gıda olarak Burger King®, Popeyes®, Sbarro®, Arby’s® ve Usta Dönerci® olmak üzere 5 markayla hizmet veriyoruz. TAB Gıda Franchise sistemi, ülke çapında hızla büyümeye devam ediyor; geçen yıl 35 franchise restoranı verdik, bu yıl toplamda yeni açılacak 80 franchise restoranı verme hedefimiz var. Hedefimizin yarısını ilk 6 ayda açılan franchise restoranlarıyla tutturmuş durumdayız. Önümüzdeki dönemde TAB Gıda’nın diğer markalarıyla da yeni franchise restoranları vermek istiyoruz. Özellikle Türkiye’nin en büyük tavuk restoran zinciri* Popeyes® ve 20 yıllık deneyimimizi aktararak yarattığımız Usta Dönerci® 2016 yılında daha çok franchise yatırımı yapılmasını beklediğimiz markalarımız. Yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği Usta Dönerci® markamızda ilk franchise restoranımızı Manavgat Novada AVM’de verdik ve oldukça olumlu tepkiler alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Franchise bedelleri 250 bin dolardan başlıyor

TAB Gıda markalarında yatırım maliyeti; restoranın yerine, tipine, bulunduğu konuma ve büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle beraber, Burger King için 500.000 dolar + KDV ’den, Popeyes için 400 bin dolar + KDV’den, Sbarro için 250 bin dolar + KDV’den, Arby’s için 400 bin  dolar + KDV ’den, Usta Dönerci için ise 250 bin dolar + KDV’den başlıyor. TAB Gıda yatırımcılara iki ayrı opsiyon sunuyor. Birinci opsiyonda yatırımcılar dilerlerse inşaat ve ekipman yatırımını kendileri üstleniyor. Bu model ancak AVM dışında yer alan restoranlar için geçerli. İkinci opsiyonda ise yatırım tamamen TAB Gıda tarafından yapılarak anahtar teslim modeliyle hayata geçiriliyor.

Create AccountLog In Your Account