H&M, 2017 hızlı büyümesine devam ediyor

16.11.2016
H&M, 2017 hızlı büyümesine devam ediyor.jpg
  • H&M, yeni yılda Sivas ve Nevşehir’de ilk mağazalarını açıyor. Bunun yanı sıra mevcut olduğu illerde de yatırımlarına devam edecek. H&M Ankara’da 10 mağazaya ulaşırken Bursa’da 2, İzmir ve Adana’da da birer mağaza daha açıyor

Kalite ve sürdürülebilir modayı en iyi fiyatla sunan, dünyanın en sevilen moda markalarından H&M, (Hennes & Mauritz AB.) Türkiye’nin en hızlı büyüyen perakendelerinden bir tanesi olmaya devam ediyor. 2016 yılını 16 mağaza açılışı ile kapatacak olan İsveçli moda markası, 2017 İlkbahar döneminde ilk kez giriş yapacağı şehirlerle genişlemesini yedi mağaza açılışı ile sürdürecek. H&M, yeni yılda Sivas ve Nevşehir’de ilk mağazalarını açıyor olacak. Bunun yanı sıra mevcut olduğu illerde de yatırımlarına devam edecek. H&M Ankara’da 10 mağazaya ulaşırken Bursa’da 2, İzmir ve Adana’da da birer mağaza daha açıyor.

“Hem heyecanla beklendiğimiz yeni şehirlerle hem de mevcut şehirlerimizdeki yeni mağazalarımızla müşterilerimizi şaşırtacağız. Beklenmedik fakat potansiyeli olduğunu düşündüğümüz illere de yatırım yapmayı seviyoruz. Çünkü ülkeye güvenimiz tam. Sürdürülebilir ve kaliteli dünya modasını Türkiye’nin her iline taşıma hedefimiz doğrultusunda, heyecanla yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu İlkbahar’da gerçekleştireceğimiz yedi mağaza açılışımızla daha geniş bir alana yayılacağız. İç Anadolu’nun en büyük şehirlerinden biri olan Sivas’ta ve Türkiye’nin en önemli doğal turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir’de birer yeni mağaza açacağız. Bunun yanı sıra Ankara, İzmir, Bursa ve Adana gibi büyük şehirlerde daha fazla moda severe ulaşmak için güçlü lokasyonlarda yeni mağazalar açacağız.’’ diyor H&M Türkiye Ülke Müdürü Thomas Coellner.

H&M’in Sivas’taki ilk mağazası SivasPark Primemall AVM’de, Nevşehir’deki ilk mağazası ise Nissa AVM’de açılacak. H&M SivasPark Primemall iki kattan ve 1.900 metre kare satış alanından, H&M Nevşehir Nissa AVM ise iki kattan ve 2 bin metre kare satış alanından oluşuyor.

H&M, yeni giriş yaptığı iller Adana, İzmir ve Bursa’da hız kesmeden yeni mağazalar açarken uzun zamandır yatırım yapmakta olduğu Ankara’da da on mağazaya ulaşıyor. İzmir’de açılacak üçüncü H&M mağazası H&M İzmir Optimum 1.800 metre kare, Adana’daki ikinci mağaza H&M M1 Adana 2 bin 800 metre kare, Bursa’da açılak H&M Özdilekpark 1500 metre kare ve H&M Marka 2 bin 800 metre kare, Ankara’daki onuncu H&M mağazası olacak H&M Metromall ise 2 bin 100 metrekareden oluşuyor. H&M, Türkiye’de 2017 İlkbahar döneminde toplam 17 bin 800 metre kare yeni satış alanı yaratacak.

 

Create AccountLog In Your Account