AVON kafaya taktı, sosyal medyayı salladı

02.11.2016
AVON kafaya taktı, sosyal medyayı salladı_1072x860.jpg
  • AVON’un hedefi meme kanseriyle mücadele etmek

Meme Kanseri ile Mücadele projesinde 20’nci yılını kutlayan AVON, farkındalık ayı olan Ekim boyunca daha fazla kadına ulaşmak için gerek sosyal medya gerekse saha etkinlikleriyle yoğun bir iletişim dönemi geçirdi. Yeni dönemin sloganını “Kafaya taktık” olarak belirleyen AVON’un hedefi meme kanseriyle mücadeleyi 12 aya yaymak.

Dünyada 1992, Türkiye’de ise 1996 yılından bu yana meme kanserine karşı mücadelenin en etkin savaşçılarından olan AVON, Meme Kanseri Farkındalık ayı olan Ekim boyunca erken teşhisin önemi ve kendi kendine muayene yöntemleri hakkında kadınları bilinçlendirmek ve daha fazla kadının mamografi taramasından yararlanması için fon oluşturmak üzere çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Sosyal medyada 80 binin üzerinde takipçi meme kanseri ile mücadeleyi kafaya taktı

20 yıldır sürdürdüğü projeye hem yeni bir enerji ve dinamizm katmak hem de genç kadınlara ulaşmayı kolaylaştırmak üzere “Biz bu mücadeleyi kafaya taktık” yaklaşımını benimseyen AVON, hem sosyal medyada hem saha etkinliklerinde bu sloganı görsel olarak destekleyen pembe peruklar ve saç aksesuarlarıyla yeni bir hareket yarattı.

Sosyal medyada #kafayıtaktik etiketiyle 80 binin üzerinde paylaşım gerçekleştirildi. Bu paylaşımlarla 229 milyon etkileşim sağlandı. AVON, yapılan tüm paylaşımlar için, 2014 yılından bu yana işbirliği içinde olduğu Türk Kanser Derneği’ne (TKD) 50.000 TL bağış yapacak.

AVM’lerde ünlülerle “meme kanserini kafaya taktık” söyleşileri

TKD işbirliğiyle dört alışveriş merkezinde birer hafta boyunca kadınlara hastalığın ilk belirtilerinin ve kendi kendine muayene yöntemlerinin anlatıldığı AVON Meme Kanseri ile Mücadele stantları kuruldu. Toplam 6 bin kadın stantları ziyaret etti ve kendi kendine muayene adımlarını öğrendi. AVON’un marka temsilcisi Burcu Esmersoy, oyuncu Ayşe Tolga ve şarkıcı Linet de bu etkinliklerde yer alarak kendi deneyimlerini ve bakış açılarını paylaştıkları söyleşilere katıldı. Stantları ziyaret eden kadınlara ücretsiz mamografi taraması fırsatları sunuldu.

AVON’un Türkiye’nin dört bir yanındaki Temsilcilerinin, şehirlerin en hareketli meydanlarında düzenlendiği “saha günü” etkinliği sırasında 1.700 AVON Temsilcisi, pembe saç aksesuarlarıyla hem şehirleri pembeye boyadı hem de meme kanseriyle mücadeleyi 85 bin kadınla paylaşıp, onların da desteğini aldılar.

 

Create AccountLog In Your Account