Timberland Türkiye’de büyük değişim

02.11.2016
Timberland Türkiye’de büyük değişim.jpg
  • Daha önce Türkiye operasyonları Deriden tarafından yürütülen Timberland, yoluna VF International ile devam edecek

Timberland markasının Türkiye'de doğrudan kontrolünü Ocak 2017 itibariyle VF International üstlenecek. Marka Türkiye’de son 20 yıldır distribütör ortağı Deriden tarafından yönetilmekteydi. Bu süre boyunca markanın pazardaki gelişimine ve kilit ayakkabı perakende oyuncularında biri olmasına büyük katkıları olan grup ile ortaklık, yeni dönemde, 6 Franchise mağaza ile devam edecek.

Dev markalar tek çatı altında

Vf International’ın Türkiye'de güçlü bir platformu bulunmakta.  Göksel Öztürk'ün yönetiminde, İstanbul'da bulunan satış/pazarlama ofisi ile The North Face, Vans, Lee ve Wrangler gibi büyük uluslararası markalara ev sahipliği yapan VF, ürünlerini 300’ün üzerinde noktada satışa sunuyor. VF Türkiye bünyesine katılan Timberland ile grubun mali, operasyonel ve pazarlama gücünün artması hedeflenirken lifestyle ayakkabı/kıyafet kanallarında da yaygınlaşması hedefleniyor. Marka, perakende tarafında da Timberland’e özel oluşturulacak Omni-Channel stratejisi ile hızlı büyümeyi hedefliyor.

Orijinal Yellow Booth ve Boat Shoe gibi klasikleriyle pazarda güçlü bir varlık gösteren Timberland, Sensorflex teknolojisi ve Türk tüketicisine hitap eden yeni giyim koleksiyonu ile spor lifestyle ayakkabı kategorisinde de büyümeyi hedefliyor.

Create AccountLog In Your Account