Mondelēz Türkiye’den yılın ilk ihracatı Avrupa’ya

10.01.2017
Mondelēz Türkiye’den yılın ilk ihracatı Avrupa’ya.jpg
  • Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı arasında yer alan Mondelēz International Türkiye, önemli bir ihracat üssü olan Gebze Fabrikası’ndan yılın ilk yurt dışı satışını Macaristan’a gerçekleştirdi

Mondelēz International’ın önemli bir üretim ve ihracat üssü olarak seçtiği Gebze Fabrikasından, Japonya’dan Amerika’ya uzanan geniş bir coğrafyada 50’den fazla ülkeye satış yapan Mondelēz International Türkiye, 2017 yılına da önemli bir ihracatla başladı.

Mondelēz International Türkiye Gebze Fabrika Direktörü İbrahim Kaya, “Tesisimizde ürettiğimiz Halls şekerlerini Macaristan’a göndererek, 2017’nin ilk ihracatıyla yıla hızlı bir başlangıç yaptık. Türkiye’de ürettiğimiz Halls şekerleri, Macaristan üzerinden tüm Avrupa’da satışa sunularak Avrupalı tüketicilerle buluşacak” dedi.

Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı içerisinde yer alan şirket, aynı zamanda İstanbul İhracatçılar Birliği sıralamasında şekerleme kategorisinde ilk 3 ‘te yer alıyor.

Gebze Fabrikası’nın önemli bir ihracat üssü olduğunu ifade eden Kaya, 2017 yılında ihracat rakamlarını arttırmayı ve 20 bin ton ihracat hedeflediklerini söyledi.

Tüm dünyadaki fabrikalar arasında en büyüğü Gebze’de

Dünyanın en büyük bisküvi, şekerleme ve çikolata şirketi Mondelēz International’ın tüm dünyadaki fabrikaları içinde, kapasite ve fiziki açıdan en büyüğü olan Gebze Fabrikası, 85 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor ve 17 farklı üretim teknolojisiyle imalat yapıyor. Aynı zamanda Mondelēz fabrikaları arasında en çok sayıda üretim teknolojisine ve paketleme alternatifine sahip olan fabrikada; sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık ürünler üretiliyor.

Mondelēz International, Türkiye’de First, Falım, Kent, Olips, Bonibon ve Jelibon gibi pek çok güçlü markasıyla sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık kategorilerinde pazar lideri şirketlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca Milka, Toblerone, Oreo ve Barni gibi efsanevi küresel markalarıyla çikolata ve bisküvi kategorilerinde de güçlü bir varlığa sahip bulunan şirket, Gebze Fabrikası’ndan dünyaya sakız ve şeker ihracatı yapıyor.

 

 

Create AccountLog In Your Account