Avon Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Orkun Gül oldu

06.01.2017
Avon Türkiye’nin yeni genel müdürü Orkun Gül oldu.jpg
  • Avon’da bir yıldır şirketin Satış Direktörlüğünü yürüten Orkun Gül, görevi 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle Angela Cretu’dan devralacak

130 yıldır güzelliğe değer katan ve 1993 yılından bu yana Türk kadınlarının en çok bildiği ve kullandığı güzellik markaları arasında ön sıralarda yer alan AVON’da yeni genel müdür, Orkun Gül oldu. Bir yıldır şirketin Satış Direktörlüğünü yürüten Orkun Gül, görevi 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle devralacak.

Orkun Gül hakkında;

Üniversite giriş sınavında Türkiye üçüncüsü olarak kazandığı Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2003 yılında onur öğrencisi olarak mezun olan Orkun Gül, çalışma yaşamına Procter&Gamble’da başladı. 7 yıl boyunca Pazar Araştırmaları Müdürü, Eczane Kanalı Satış Müdürü, Geleneksel Kanal Satış Müdürü ve Zincir Mağazalar Müşteri Yöneticisi olarak görev yaptı. AVON ailesine 2010 yılında düzenlenen, üst düzey yönetici adaylarına yönelik Global Satış Akademisi programı kapsamında dahil olan Orkun Gül, 5 yıl yürüttüğü bölge satış grup müdürlüğü görevinin ardından 2015 yılında Satış Direktörü olarak atandı. 1981 doğumlu olan Gül, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Orkun Gül’e görevi devreden Angela Cretu ise AVON’un Orta Avrupa Grup Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Create AccountLog In Your Account